ЗДО, Гречані Поди , Криворізький район
Дніпропетровська область, Криворізький район

Звіт за 2022-2023н.р

Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, я, директор Гречаноподівським закладом дошкільної освіти Валентина БОТУЗОВА, звітую перед Вами про свій персональний внесок у підвищення рівня освітнього процесу установи протягом 2022-2023 навчального року. Звітування проводиться з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в нашому закладі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.
У моєму звіті охоплюються такі питання:
• організація освітнього процесу ;
• зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази установи;
• соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я вихованців та працівників закладу;
• залучення педагогічної та батьківської громадськості ЗДО до управління його діяльністю, співпраці з громадськими організаціями;
Педагогічний колектив нашого закладу втілює у життя державну політику в галузі освіти. Управлінська діяльність адміністрації закладу спрямована на забезпечення гарантованого права громадян на отримання дітьми дошкільної освіти. У закладі є необхідні нормативно – законодавчі акти щодо функціонування дитячого садочка. Працювали  в умовах воєнного стану.Дистанційне навчання
Педагогічний колектив Гречаноподівського ЗДО  протягом 2022-2023 навчального року приймав активну участь у методичній роботі та самоосвіті:

1.

2.

3.

4.

5.

   Проведено заплановану методичну  роботу з кадрами , а саме :                                                                                                           

1.З метою підвищення теоретичного рівня та фахової майстерності педагогів:

 -здійснювали знайомства педагогів з новинками  науково-методичної літератури, педагогічними виданнями.   

 2. З метою підвищення ефективності педагогічної діяльності

 здійснювали індивідуальні консультації педагогів.

 4. З метою самоосвіти педагоги опрацювали методичні посібники,

 що використовуються у впровадженні в практику Базової програми.

 5.З метою надання методичної допомоги систематично здійснювала контроль за самоосвітою педагогів( самоосвіта).

 6.Школа педмайстерності: взаємовідвідування занять між  колегами.

 Проведено семінари:

  • Ігрове забезпечення освітнього процесу,його змістовне наповнення  як засіб збагачення соціально-емоційного досвіду дошкільника
  • Тестові та діагностичні методики вивчення стану розвитку дошкільнят
  • Патріотичне виховання дітей — один із пріоритетних напрямків в ЗДО
  • Форми інтерактивної взаємодії вихователів, батьків ,вчителів початкової школи

 Проведено круглі столи:

«Взаємодія  ЗДО і початкоої школи щодо формування духовно -розвиненої, патріотично налаштованої  та працелюбної особистості»

 9. Звіт вихователів про результати роботи над підготовкою 10 дошкільнят до вступу в 1 клас 2023р. Розроблено діагностичні картки. Ведеться моніторинг.

 Проведено педради:

  • Соціалізація як основа процесу становлення особистості громадського суспільства
  • Формування здорового способу життя дошкільнят
  • Трудове виховання в процесі організованої й самостійної предметно- практичної діяльності дітей.
  • Забезпечення наступності в реалізації завдань духовного, патріотичного, трудового виховання між дошкільною і початковою ланками. Діагностика дошкільників.

Вся запланована виховна робота проведена на належному рівні( дистанційно, згідно воєнного стану)

 

 Педагогічний колективЗДО у зв’язку із розвитком нового змісту дошкільної освіти в межах реформ, що відбуваються в системі дошкільної освіти сформував свої власні пріоритети виховної та освітньої діяльності, розробив перспективні завдання розвитку. Відповідно до визначених річним планом на 2022-2023 навчальний рік пріоритетів, робота колективу закладу була спрямована на індивідуалізацію освітнього процесу, підсилення тенденції особистісно орієнтованої, гуманістичної моделі виховання, соціалізацію дошкільників, що допомагало педагогам бачити в кожній дитині індивідуальність і забезпечувати умови для росту її компетенції у відповідності з вимогами програми «Дитина» , « Впевнений старт», Базовий компонент дошкільної освіти, НМК " Буду вправним першачком" та парціальними програмами: «Про себе треба знати, про себе треба дбати», Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку»,« Малятко здоров'ятко», « Україна- моя Батьківщина» , « Радість творчості»за якими працює наш заклад.
Згідно програми розвитку ЗДО  на 2022-2023 роки педагогічний колектив працював над покращенням освітнього процесу, посиленням творчого розвитку дошкільників засобами інтеграції освітнього процесу, вихователі намагались активізувати пізнавальну діяльність дошкільників( в умовах дистанційного навчання), формувати життєву компетенцію дитини у відповідності до Базового компоненту дошкільної освіти.
Велику увагу колектив приділяє профілактиці здорового способу життя, дитячого травматизму, яка проводиться педагогами на протязі всього року з поступовою зміною їх характеру, стану здоров’я, вікових та індивідуальних особливостей кожної дитини. Педагогічний колектив ЗДО працює над безпечною освітою дітей.

Складовою життєвої компетенції кожної дитини, є, зокрема вміння бути здоровим. Відповідно до вікових та психологічних особливостей кожної вікової групи вихователі давали інформацію гігієнічного спрямування під час навчання дошкільників. Усі ці заходи направлені на зміцнення стану здоров’я дітей. 
Розуміючи вплив родини на виховання дітей, педагоги закладу активно співпрацювали з батьками, вчасно відгукувались на їхні запити, залучали членів сімей до освітнього процесу групи та життя садочку( дистанційно). З цією метою проводилися різноманітні форми роботи.
Однак, потребує покращення та удосконалення підвищення психолого-педагогічної культури батьків, пропаганда дошкільної освіти в соціумі, усебічне вивчення специфіки кожної сім’ї, індивідуальний підхід до роботи з сім’ями вихованців.
З метою підвищення рівня професійної майстерності педагогів і підвищення їх фахової майстерності впродовж навчального року проводилися різні методичні заходи – індивідуальні, групові та масові форми роботи, а саме: педагогічні ради, різні види семінарів, педгодини і консультації, педчитання,  анкетування. Всі ці форми роботи були дієвими та оперативними за рахунок розуміння вихователями актуальності питань, що розглядалися, різнобічного і ґрунтовного аналізу навчально-виховного процесу, його позитивних сторін та невдач, необхідності якісних і суттєвих змін з метою реалізації поставлених завдань. Ефективність різних форм методичної роботи також підсилювалася впровадженням в них інтерактивних видів роботи: елементів дискусії, ділової гри, тренінгів, проблемних семінарів тощо. Якість педагогічних рад забезпечувала ретельна попередня підготовка.
Плануючи роботу педагогічного колективу на новий 2023-2024 навчальний рік, педагогічний колектив ставить перед собою такі завдання та пріорітетні напрямки:

  • національно- патріотичне виховання та формування соціально-громадської компетентності дошкільників
  • удосконалення роботи щодо формування комунікативно-мовленнєвої та математичної компетенцій дітей дошкільного віку
  • педагогічне партнерство вихователів ЗДО та вчителів перших класів (забезпечення наступності)

Основні завдання дошкільного закладу -це створення умов для :

  • формування соціально-громадянської компетентності, навичок практичного життя, готовності до взаємодії з навколишнім світом,
  • надання дошкільнику мотивацій й натхнення до дії, самонавчання дітей

 « діти- дітям » ( із закріпленням практичних навичок),

  • формування й автоматизування навичок чинити саме так, а не інакше,
  • трикутник « дитина-педагог-батьки» : партнерська взаємодія дорослого з дітьми через включеність вихователя у діяльність нарівні з дітьми.

Фінансово – господарська діяльність у ЗДО здійснювалась згідно з річним планом. Поліпшилась і зміцніла матеріальна база дошкільного закладу. Слід відмітити з позитивної сторони роботу всього колективу по благоустрою приміщення та території дитячого садка. Членами трудового колективу ЗДО навесні було висаджено квіти.
Забезпечення МТБ дошкільного закладу  проводить Гречаноподівська сільська рада та відділ освіти Гречаноподівської с/р, Криворізького району, Дніпропетровської області, а саме:

  • оплата комунальних послуг та енергоносіїв( тепло, вода, електроенергія, вивіз сміття)-  437761, 04 грн
  • предмети, матеріали, обладнання та інвентар-  179437   грн
  • оплата праці- 1676211, 68  грн
  • нарахування на заробітну плату- 372852 грн

З метою запобігання нещасним випадкам та з метою охорони життя дошкільників на території дитячого садка додатково укріплено каруселі та гойдалки, висаджено квіти на клумбах та на ігрових майданчиках. Під час підготовки до нового навчального року все обладнання на майданчиках було приведено в належний стан та  виготовлено багато нового: пісочниці, ігрові майданчики.
Завдяки суспільно-корисній праці  всього колективу,  ЗДО продовжує функціонувати в новому 2023-2024н.р.( дистанційно) і чекати вихованців!


 

 

Логін: *

Пароль: *